Tourist information center Hradec Kralove

Due to pandemic situation, there may be changes in time or other changes of events.


CALENDAR OF EVENTS

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25

Thu

 • Online: Zeptejte se porodní asistentky
26 27

Sat

 • JAKÉ BUDE POČASÍ? /O2/
28

27 february 2021

25

February


Beseda s registrovanou porodní asistentkou Petrou Kratochvílovou. Pořádá KRC Sedmikráska.
 • čtvrtek 25. února od 10 do 12 hodin
 • Navštívily jste těhotenskou poradnu a na všechny otázky se nedostalo nebo těhotenství plánujete a máte plnou hlavu otázek?
 • Hlavními tématy besedy budou těhotenství, porod, šestinedělí a kojení.
 • Je třeba se přihlásit do pondělí 21. února přes rezervační systém na webu https://www.sedmikraskahk.cz/
 • Vstupné 50 Kč je třeba uhradit do úterý 23. února na účet KRC Sedmikráska (č. účtu: KB 43-3453310267/0100). Do zprávy pro příjemce napište své příjmení/Porod. Poté vám přijde na váš e-mail odkaz k přihlášení na besedu.
 • https://www.sedmikraskahk.cz/

27

February


Jaké bude počasí?
V horku bez úžehu, za průtrže mračen bez deštníku,
bouřlivými vlnami bez mořské nemoci! Zážitky bez
nebezpečí se SIBELIEM, WAGNEREM, BEETHOVENEM,
DEBUSSYM, HÄNDELEM, V. NOVÁKEM a R. STRAUSSEM.
Lukáš Hurník moderátor
Filharmonie Hradec Králové
Andreas Sebastian Weiser dirigent
Na tento koncert lze využít RODINNÉ VSTUPNÉ: v doprovodu rodiče má druhé a další dítě (do 15let) vstup zdarma
Před koncerty řady BÍLÁ besedy s Lukášem Hurníkem v 18.30 hodin
bližší informace o koncertu na www.fhk.cz

1
-
28

February


Projděte si městskou hru plnou pověstí a historie s tajemným názvem Bubáci a baráky. Kolem knihoven budou během měsíce února trasy s úkoly a šiframi týkající se hradeckých pověstí či historie domů. Mapky s nápovědou najdete v termínu akce na webu knihovny.* Je možné projít si všechny trasy nebo jen ty v blízkosti vašeho bydliště. Hledat můžete v okolí Ústřední půjčovny ve Wonkově ulici a poboček na Slezkém Předměstí, Moravském A i B, Novém Hradci Králové, v Kuklenách a Malšovicích. Vhodné pro děti i celé rodiny s dětmi. Pořádáno s podporou Ministerstva kultury ČR. Vstup volný.

2

February
-
April


Výstava Odložená osobnost, autorky Ester Geislerové zahájí sezonu Galerie za Galerií 2.2. 2021. Galerie již v loňském roce představila několik autorů a jejich tvorbu. Nově se koordinátorkou výstavního prostoru GzG, který náleží Centru uměleckých aktivit v Hradci Králové, stala produkční audiovizuální tvorby BcA. Sonja Večtomov.  “Domluvila jsem spolupráci s dokumentaristkou, kurátorkou a zakladatelkou galérie Artivist Lab, MgA. Tamarou Moyzes, která několik výstav z Artivist Labu, přesune po jejich vystavení v Praze, do naší GzG. V průběhu letošního roku plánujeme pět výstav.”
 • Videoart Ester Geislerové „Odložená osobnost“ představuje výpověď tří žen – umělkyň, Pipilotti Rist, Tracey Emin a Anny Daučíkové. Geislerová pečlivě zeditovala úryvky rozhovorů s umělkyněmi, oddělila video od zvuku – což je technika, kterou zkoumá vztah obrazu a zvuku, nahrazuje video tím, že propůjčuje svoje tělo známým umělkyním, které jsou (ne jen jejím) vzorem, zároveň si bere a přivlastňuje jejich hlas, jazyk a jejich slova. Tato forma lip syncu – tedy synchronizace rtů v nás evokuje či manifestuje pocit, spoločného ženského hlasu.
 • Akce je zdarma, vidět ji můžete bez obav z ulice, zvuk pustíte pomocí svého chytrého telefonu. Projekce poběží každý týden od úterý do čtvrtka od 15-20 hodin.
 • https://www.impulshk.cz/akce/odlozena-osobnost-erster-geislerova/

3
-
28

February


Výlohy turistického informačního centra (Eliščino nábřeží 626) zdobí výstava Fenomény. Podívat se budete moci na fenomény české kultury (Divadlo Drak, Josef Gočár, Jan Kotěra, Božena Němcová, Karel a Josef Čapkové, František Kupka) pohledem umělců, studentů a dětí.
 • Výstavu pořádá Klub konkretistů a jejími partnery jsou Filharmonie Hradec Králové, Divadlo Drak, Střední škola vizuální tvorby.
 • Díla jsou ke shlédnutí každý den. Ve všední dny od 15 do 16 hodin bude navíc zážitek umocněn reprodukovanou hudbou v podání Filharmonie Hradec Králové.
 • https://www.facebook.com/Fenom%C3%A9ny-101971627996853

PARTNERS